Jak zhlédnout přímý přenos mše svaté

V následujících odstavcích naleznete návod, jak si pustit bohoslužbu a jaké problémy se mohou při přehrávání vyskytnout. Text je rozdělen podle způbsobů, jimiž lze mši svatou sledovat.

Přehrání na stránkách farnosti, TV Noe a ČT

Pokud vede odkaz na stránky určité farnosti, případně na web TV Noe či České televize, spustí se buď přenos sám, nebo naleznete na dané stránce postup, jak přenos spustit, a zároveň instrukce pro případ, že by se vyskytl problém s vysíláním. Většinou bývá okno s přehrávačem na stránkách po celou dobu, ovšem některé weby zobrazují video s přenosem pouze v časech bohoslužeb.

Přímý přenos mše svaté přímo na stránkách

Odkaz na online přenos na YouTube

Jestliže vás odkaz na přímý přenos přesměruje na YouTube, dostanete se vždy pouze na profil dané farnosti a měla by se vám zobrazit stránka podobná té na obrázku.

Stránku, na kterou jste byli přesměrováni, totiž spravuje konkrétní farnost, či osoba zajišťující vysílání. Naleznete zde tak aktuální odkaz opatřený popiskem "VYSÍLÁNO ŽIVĚ", který vás přesměruje na video s živým vysíláním.

Domovská stránka profilu vysílajícího na YouTube

Odkaz vedoucí na otevření přenosu v přehrávači

V některých případech se vám po kliknutí na odkaz otevře okno (viz následující obrázek), které říká, že odkaz potřebuje být spuštěný aplikací. To znamená, že přenos bohoslužby bude spuštěn přímo v programu pro přehrávání videa (obvykle Windows Media Player). V okně vyberte jeden z programů nabízený v seznamu (např. Windows Media Player, VLC). Posléze se vám spustí přehrávač a v něm vzápětí i živý přenos.

Spuštění přenosu mše svaté přímo v přehrávači